Znanilci pomladi 2018
user warning: Access denied for user 'metuljibiologija'@'10.20.0.39' to database 'metuljibiologija' query: LOCK TABLES cache_filter WRITE in /srv/www/metulji.biologija.org/includes/database.mysqli.inc on line 151.

 

 

strokovno ime slovensko ime datum Kje in kdo?
Hesperidae debeloglavčki    
Erynnis tages nokotin sivček 13.4.2018 Bilje - S. Kovačič
Carcharodus alceae slezenovčev kosmičar 7.4.2018 izvir Rižane - M. Kastelic
Carcharodus lavatherae čišljakov kosmičar* 12.6.2018 Otlica - R. Verovnik, G. Glavan
Carcharodus floccifera močvirski kosmičar* 18.5.2018 Škofljica - R. Verovnik
Spialia sertorius rdečkasti venčar 2.5.2018 Komen - S. Kovačič
Pyrgus carthami veliki slezovček* 20.5.2018 Kastelec - S. Beretta
Pyrgus andromedae planinski slezovček*    
Pyrgus malvae/malvoides navadni slezovček 19.4.2018 Čepinci - B. Zakšek
Pyrgus malvoides   21.4.2018 dolina Dragonje - M. Kastelic
Pyrgus serratulae olivni slezovček*    
Pyrgus armoricanus jagodnjakov slezovček 10.5.2018 Stražnji Vrh - R. Verovnik
Pyrgus alveus zelenosivi slezovček* 19.6.2018 Košuta - R. Verovnik
Pyrgus warrenensis warrenov slezovček*    
Heteropterus morpheus temni poplesovalec 26.5.2018 Ajdovščina - M. Kosmač
Carterocephalus palaemon lisasti debeloglavec 3.5.2018 Stara Lipa - R. Verovnik
Thymelicus lineola kratkočrti debeloglavček 6.5.2018 Mlake - M. Kosmač
Thymelicus sylvestris dolgočrti debeloglavček 31.5.2018 izvir Rižane - R. Verovnik
Thymelicus acteon lunolisi debeloglavček*    
Hesperia comma biserni vejičar 26.7.2018 Bloke - V. Zakšek; Velika Mislinja - M. Jež
Ochlodes sylvanus rjasti vihravček 7.5.2018 Semič - B. Zakšek
Papilionidae lastovičarji    
Papilio machaon lastovičar 2.4.2018 Klariči - S. Kovačič
Iphiclides podalirius jadralec 28.3.2018 dolina Dragonje - N. Rabuza, M. Jež, P. Pajnič
Parnassius apollo rdeči apolon 4.6.2018 Livek - R. Verovnik
Parnassius mnemosyne črni apolon 9.5.2018 Senovo - V. Zakšek
Zerynthia polyxena petelinček 26.3.2018 dolina Branice - R. Verovnik in G. Glavan
Pieridae belini    
Leptidea sinapis/reali frfotavček 5.4.2018 Ajševica - S. Kovačič; Škocjanski zatok - N. Rabuza
Leptidea morsei veliki frfotavček* 2.5.2018 Nova Lipa - R. Verovnik
Anthocharis cardamines zorica 25.3.2018 Osp - B. Škerjanc; Osp - G. Glavan in R. Verovnik
Aporia crataegi glogova belinka 6.5.2018 Škocjan - B. Škerjanc
Pieris brassicae kapusov belin 28.3.2018 dolina Dragonje - N. Rabuza, M. Jež, P. Pajnič
Pieris mannii primorski belin* 2.4.2018 Osp - S. Čičerov
Pieris rapae repin belin 9.2.2018 Seča - M. Kastelic
Pieris ergane mali belin* 2.4.2018 Osp - S. Čičerov
Pieris napi repičin belin 8.3.2018 Male Žablje - R. Verovnik
Pieris bryoniae planinski belin 4.6.2018 Bavšica - R. Verovnik
Pontia edusa katančev selec 2.4.2018 Klariči - S. Kovačič
Colias erate vzhodni senožetnik* 30.9.2018 Formin - Ž. Predovnik
Colias croceus navadni senožetnik 21.1.2018 Koper - Ž. Predovnik
Colias myrmidone bakreni senožetnik*    
Colias hyale bledi senožetnik 10.9.2018 Formin - S. Čičerov
Colias alfacariensis rumeni senožetnik 28.3.2018 dolina Dragonje - N. Rabuza, M. Jež, P. Pajnič
Gonepteryx rhamni citronček 20.1.2018 Sevnica, Žirovnica - D. Klenovšek
Gonepteryx cleopatra kleopatra* 7.6.2018 Krkavče - P. Veenvliet
Riodinidae šekavčki    
Hamearis lucina rjavi šekavček 15.4.2018 dolina Dragonje, Škrline - M. Kastelic
Lycaenidae modrini    
Lycaena phlaeas mali cekinček 24.1.2018 Debeli rtič - M. Kastelic
Lycaena dispar močvirski cekinček 10.5.2018 Mandrija - S. Čičerov
Lycaena virgaureae zlati cekinček 28.5.2018 Budinci - N. Kogovšek
Lycaena tityrus temni cekinček 26.4.2018 izvir Lijaka - B. Škerjanc
Lycaena alciphron spreminjavi cekinček 20.5.2018 Preloka - V. Zakšek
Lycaena hippothoe škrlatni cekinček 10.5.2018 Stražnji Vrh - R. Verovnik
Thecla betulae lepi brezar 30.6.2018 Vrbina - M. Potokar, J. Jorgačevski
Favonius quercus modri hrastar 16.6.2018 Rakitovec - B. Škerjanc
Callophrys rubi zeleni robidar 28.3.2018 dolina Dragonje - N. Rabuza, M. Jež, P. Pajnič
Satyrium w-album beločrti repkar    
Satyrium pruni slivov repkar 7.5.2018 Osp - S. Čičerov
Satyrium spini trnov repkar 5.6.2018 Jarški prodi - R. Verovnik
Satyrium ilicis hrastov repkar 12.5.2018 Gažon - D. Vadnjal
Satyrium acaciae mali repkar 24.5.2018 Škocjan pri Kopru - B. Škerjanc
Lampides boeticus repati lesketavček*    
Cacyreus marshalli pelargonijev bakrenček 15.6.2018 Tinjan - M. Kastelic
Leptotes pirithous modri marogarček 25.7.2018 Bevke - N. Kogovšek
Cupido minimus mali kupido 29.4.2018 Matavun - N. Kogovšek
Cupido osiris modri kupido* 12.5.2018 Rakitovec - R. Verovnik, G. Glavan, M. Kosmač
Cupido argiades rumenooki kupido 13.4.2018 Bilje - S. Kovačič
Cupido decolorata bledi kupido*    
Cupido alcetas kratkorepi kupido* 11.4.2018 Kalvarija, Mb. - N. Rabuza
Celastrina argiolus svetli krhlikar 26.3.2018 Osp - S. Čičerov; Male Žablje - R. Verovnik in G. Glavan
Pseudophilotes vicrama šetrajev sleparček 10.4.2018 Dekani, Goli hrib - B. Škerjanc
Scolitantides orion homuljičin krivček 14.4.2018 dolina Branice - R. Verovnik, G. Glavan, M. Kosmač
Glaucopsyche alexis grahovčev iskrivček 14.4.2018 dolina Branice - R. Verovnik, G. Glavan, M. Kosmač; Osp - B. Škerjanc
Iolana iolas veliki mehurkar* 12.5.2018 Gažon - D. Vadnjal; Rakitovec - R. Verovnik, G. Glavan, M. Kosmač
Phengaris arion veliki mravljiščar 30.6.2018 Log Čezsoški - B. Zakšek, L. Šparl
Phengaris teleius strašničin mravljiščar 4.7.2018 Kobilje - K. Malačič
Phengaris nausithous temni mravljiščar 10.7.2018 Dolič, Kuzma - G. Domanjko
Phengaris alcon sviščev mravljiščar 13.6.2018 Lj., Biološko središče - R. Verovnik
Plebejus argus širokorobi mnogook 8.5.2018 Adlešiči - V. Zakšek
Plebejus idas ozkorobi mnogook* 12.5.2018 izvir Rižane - R. Verovnik, G. Glavan, M. Kosmač
Plebejus argyrognomon srebrni mnogook* 12.5.2018 izvir Rižane - R. Verovnik, G. Glavan, M. Kosmač
Plebejus optilete borovničev mnogook* 20.6.2018 Volovska planja - M. Jež
Plebejus orbitulus gorski mnogook* 30.6.2018 Črna prst - P. Glogovčan
Aricia eumedon krvomočničina rjavka* 5.6.2018 Volovja reber - B. Škerjanc, M. Kastelic
Aricia agestis navadna rjavka 14.4.2018 Male Žablje - R. Verovnik, G. Glavan, M. Kosmač
Aricia artaxerxes hribska rjavka* 13.5.2018 Kal pri Ambrusu - R. Verovnik
Cyaniris semiargus modri grašičar 6.5.2018 Mlake - M. Kosmač
Polyommatus escheri primorski modrin* 29.5.2018 Tinjan - M. Kastelic
Polyommatus dorylas turkizni modrin 8.5.2018 Črnotiče - I. Jugovic
Polyommatus amandus ljubki modrin 20.5.2018 Preloka - V. Zakšek
Polyommatus thersites deteljin modrin* 29.4.2018 izvir Rižane - S. Čičerov
Polyommatus icarus navadni modrin 29.4.2018 Črnotiče - M. Kastelic
Polyommatus daphnis nazobčani modrin 21.6.2018 Vrhpolje - M. Kastelic
Polyommatus bellargus sinji modrin 2.5.2018 Komen - S. Kovačič
Polyommatus coridon kraški modrin 30.6.2018 Log Čezsoški - B. Zakšek, L. Šparl
Nymphalidae pisančki    
Libythea celtis koprivovčev nosar 8.3.2018 Male Žablje - R. Verovnik; Župančiči - M. Katelic
Argynnis paphia gospica 29.5.2018 Tinjan - M. Kastelic
Argynnis pandora razkošni bisernik*    
Argynnis aglaja bleščeči bisernik 12.6.2018 Kovk - R. Verovnik, G. Glavan
Argynnis adippe pisani bisernik 11.6.2018 Letenice pri Kranju - D. Vadnjal
Argynnis niobe temni bisernik 1.6.2018 Mlake - M. Kosmač
Issoria lathonia pisana lesketavka 26.3.2018 dolina Branice - R. Verovnik in G. Glavan
Brenthis ino močvirski livadar 21.5.2018 Motvarjevci - B. Zakšek
Brenthis daphne robidov livadar 20.5.2018 Preloka - V. Zakšek
Brenthis hecate dvopiki livadar 20.5.2018 Mlake - M. Kosmač
Boloria euphrosyne pomladni tratar 29.4.2018 Matavun - N. Kogovšek
Boloria titania planinski tratar* 24.7.2018 Srednji vrh - R. in V. Verovnik
Boloria selene srebrni tratar 18.5.2018 Škofljica - R. Verovnik
Boloria dia mali tratar 26.3.2018 dolina Branice - R. Verovnik in G. Glavan
Boloria thore temni tratar* 19.6.2018 Košuta - R. Verovnik
Boloria pales gorski tratar 8.7.2018 Šavnik - R. Verovnik
Vanessa atalanta admiral 3.1.2018 Izola - B. Škerjanc
Vanessa cardui osatnik 26.3.2018 Kalvarija - N. Rabuza
Aglais io dnevni pavlinček 8.3.2018 Župančiči - M. Kastelic
Aglais urticae mali koprivar 24.1.2018 Male Žablje - R. Verovnik
Polygonia c-album beli c 29.1.2018 Dramlje - M. Lavbič
Polygonia egea beli l* 9.3.2018 Dekani - B. Škerjanc
Araschnia levana koprivov pajčevinar 13.4.2018 Ig - P. Glogovčan
Nymphalis antiopa pogrebec 30.4.2018 Slovenj Gradec - V. Švara
Nymphalis polychloros veliki lepotec 8.3.2018 Župančiči - M. Kastelic
Apatura ilia mali spreminjavček 20.5.2018 dolina Dragonje (Škrline) - M. Kastelic
Apatura iris veliki spreminjavček 2.6.2018 dolina Kolpe - M. Kosmač, Z. Kosmač, A. Peternel
Limenitis populi veliki trepetlikar 30.5.2018 Sv. Anton na Pohorju - S. Prijatelj
Limenitis camilla mali trepetlikar 1.6.2018 Čepovanska dolina - S. Kovačič
Limenitis reducta modri trepetlikar 6.5.2018 Škocjan - B. Škerjanc
Neptis sappho mali kresničar 24.4.2018 Dogoše - B. Zakšek
Neptis rivularis veliki kresničar 12.5.2018 Vogrsko - S. Kovačič
Euphydryas intermedia ruševni postavnež* 30.6.2018 Črna prst - P. Glogovčan
Euphydryas maturna gozdni postavnež 24.5.2018 Brezovica pri Borovnici - P. Glogovčan
Euphydryas aurinia travniški postavnež 27.4.2018 Koper - B. Škerjanc
Melitaea cinxia pikasti pisanček 30.4.2018 Župančiči - M. Kastelic
Melitaea phoebe veliki pisanček 2.5.2018 Triban - D. Vadnjal
Melitaea ornata   12.5.2018 Rakitovec - R. Verovnik, G. Glavan, M. Kosmač
Melitaea trivia lučnikov pisanček* 12.6.2018 Kovk - R. Verovnik, G. Glavan
Melitaea didyma rdeči pisanček 18.5.2018 Škofljica - R. Verovnik
Melitaea diamina močvirski pisanček 15.5.2018 Iški morost - P. Glogovčan
Melitaea aurelia jetičnikov pisanček* 2.6.2018 Briga - V. Zakšek
Melitaea britomartis temni pisanček* 28.5.2018 Visoko - R. verovnik
Melitaea athalia navadni pisanček 1.5.2018 Ptuj - Ž. Bombek
Pararge aegeria gozdni pegavček 16.3.2018 Osp - B. Škerjanc
Lasiommata megera okrasti skalnik 25.3.2018 Goli hrib - B. Škerjanc; Osp - G. Glavan in R. Verovnik
Lasiommata petropolitana planinski skalnik* 7.6.2018 Soriška planina - R. Verovnik
Lasiommata maera veliki skalnik 8.5.2018 Črnotiče - I. Jugovic
Lopinga achine scopolijev zlatook 2.6.2018 dolna Kolpe - člani DPOMS
Coenonympha tullia munčev okarček* 6.6.2018 Zelenci - B. Vreš
Coenonympha oedippus barjanski okarček 1.6.2018 Lj. Barje - T. Čelik
Coenonympha arcania grmiščni okarček 6.5.2018 Mlake - M. Kosmač
Coenonympha gardetta gorski okarček 4.6.2018 Bavšica - R. Verovnik
Coenonympha glycerion travniški okarček 17.5.2018 Jarški prodi - R. Verovnik
Coenonympha pamphilus mali okarček 7.4.2018 izvir Rižane - M. Kastelic
Pyronia tithonus gozdni vratar 10.7.2018 Urbanci - M. Kastelic
Aphantopus hyperantus okati rjavec 16.6.2018 Rače - N. Kogovšek, B. Zakšek, J. Lavbič
Maniola jurtina navadni lešnikar 6.5.2018 Škocjan - B. Škerjanc
Erebia ligea belololisi rjavček 19.6.2018 Košuta - R. Verovnik
Erebia euryale svetlolisi rjavček 24.7.2018 Srednji vrh - R. in V. Verovnik
Erebia manto rumenolisi rjavček 30.6.2018 Črna prst - P. Glogovčan
Erebia epiphron gorski rjavček* 24.7.2018 Vršič - B. Barož
Erebia pharte planinski rjavček 30.6.2018 Črna prst - P. Glogovčan
Erebia aethiops gozdni rjavček 30.6.2018 Čaven - R. Verovnik
Erebia medusa pomladni rjavček 8.5.2018 Črnotiče - I. Jugovic
Erebia pluto triglavski rjavček* 13.8.2018 Begunjski vrh - M. Kosmač
Erebia gorge skalni rjavček 13.8.2018 Cmir - M. Kosmač
Erebia calcaria lorkovičev rjavček 30.6.2018 Črna prst - P. Glogovčan
Erebia pronoe temni rjavček 24.7.2018 Srednji vrh - R. in V. Verovnik
Erebia stirius štajerski rjavček* 12.6.2018 Otlica - R. Verovnik, G. Glavan
Erebia styx trentarski rjavček*    
Erebia melas črni rjavček 24.8.2018 Nanos - G. Glavan, J. Verovnik
Erebia oeme svetlooki rjavček* 7.6.2018 Soriška planina - R. Verovnik
Erebia pandrose laponski rjavček 15.6.2018 Vršič - R. Verovnik
Melanargia galathea navadni lisar 24.5.2018 Klariči - B. Škerjanc
Satyrus ferula skalni okar 19.6.2018 Otlica - V. Zakšek
Minois dryas žametni modrook 8.7.2018 Polhov Gradec - S. Čičerov
Hipparchia statilinus primorski gozdnik*    
Hipparchia semele rjasti gozdnik 7.6.2018 Tinjan - M. Kastelic
Hipparchia fagi veliki gozdnik 7.6.2018 Tinjan - M. Kastelic
Arethusana arethusa okrasti košeničar 20.7.2018 Sočerga - A. Peternel
Brintesia circe travnar 6.6.2018 Dragonja - B. Škerjanc
Chazara briseis puščavar*    

*pri vrstah z zvezdico je potrebna fotografija za preveritev določitve