Znanilci jeseni 2018

 

  

slovensko ime latinsko ime datum Kje in kdo?
Hesperidae debeloglavčki    
Erynnis tages nokotin sivček 21.9.2018 Male Žablje - M. Kosmač
Carcharodus alceae slezenovčev kosmičar 3.10.2018 izvir Rižane - M. Kastelic
Carcharodus lavatherae čišljakov kosmičar*    
Carcharodus floccifera močvirski kosmičar* 21.9.2018 Bukovžlak - J. Lavbič
Spialia sertorius rdečkasti venčar 16.9.2018 Črnotiče - M. Kastelic
Pyrgus carthami veliki slezovček*    
Pyrgus andromedae planinski slezovček*    
Pyrgus malvae/malvoides navadni slezovček    
Pyrgus malvoides      
Pyrgus serratulae olivni slezovček*    
Pyrgus armoricanus jagodnjakov slezovček 27.10.2018 Vinica - J. Lavbič
Pyrgus alveus zelenosivi slezovček*    
Pyrgus warrenensis warrenov slezovček*    
Heteropterus morpheus temni poplesovalec    
Carterocephalus palaemon lisasti debeloglavec    
Thymelicus lineola kratkočrti debeloglavček    
Thymelicus sylvestris dolgočrti debeloglavček    
Thymelicus acteon lunolisi debeloglavček*    
Hesperia comma biserni vejičar 16.9.2018 Plasa - M. Kastelic
Ochlodes sylvanus rjasti vihravček 29.9.2018 Izvir Rižane - M. Kastelic
Papilionidae lastovičarji    
Papilio machaon lastovičar 26.9.2018 Vipava - M. Kosmač
Iphiclides podalirius jadralec    
Parnassius apollo rdeči apolon    
Parnassius mnemosyne črni apolon    
Zerynthia polyxena petelinček    
Pieridae belini    
Leptidea sinapis/reali frfotavček 7.11.2018 Škocjanski zatok - M. Kastelic
Leptidea morsei veliki frfotavček*    
Anthocharis cardamines zorica    
Aporia crataegi glogova belinka    
Pieris brassicae kapusov belin 9.11.2018 Mlake - R. Verovnik
Pieris mannii primorski belin* 9.11.2018 Mlake - R. Verovnik
Pieris rapae repin belin 10.11.2018 Formin - J. Lavbič, N. Rabuza
Pieris ergane mali belin* 19.10.2018 izvir Rižane - S. Čičerov
Pieris napi repičin belin 15.11.2018 izvir Lijaka - S. Kovačič
Pieris bryoniae planinski belin    
Pontia edusa katančev selec 12.10.2018 Male Žablje - M. Kosmač
Colias erate vzhodni senožetnik* 30.9.2018 Formin - Ž. Predovnik
Colias croceus navadni senožetnik 7.12.2018 Klanec pri Komnu - S. Kovačič
Colias myrmidone bakreni senožetnik*    
Colias hyale bledi senožetnik 20.10.2018 Formin - J. Lavbič
Colias alfacariensis rumeni senožetnik 16.11.2018 Dekani - R. Verovnik
Gonepteryx rhamni citronček 14.11.2018 Dekani - M. Kastelic
Gonepteryx cleopatra kleopatra*    
Riodinidae šekavčki    
Hamearis lucina rjavi šekavček    
Lycaenidae modrini    
Lycaena phlaeas mali cekinček 16.11.2018 Dekani - R. Verovnik
Lycaena dispar močvirski cekinček 20.10.2018 Formin - J. Lavbič
Lycaena virgaureae zlati cekinček    
Lycaena tityrus temni cekinček 14.10.2018 Lj.Črnuče - J. Lavbič
Lycaena alciphron spreminjavi cekinček    
Lycaena hippothoe škrlatni cekinček 27.9.2018 Loka, Banjšice - S. Kovačič
Thecla betulae lepi brezar    
Favonius quercus modri hrastar 29.9.2018 Ajdovščina - M. Kosmač
Callophrys rubi zeleni robidar    
Satyrium w-album beločrti repkar    
Satyrium pruni slivov repkar    
Satyrium spini trnov repkar    
Satyrium ilicis hrastov repkar    
Satyrium acaciae mali repkar    
Lampides boeticus repati lesketavček*    
Cacyreus marshalli pelargonijev bakrenček 16.11.2018 Dekani - R. Verovnik; Šempeter - S. Kovačič
Leptotes pirithous modri marogarček 16.11.2018 Dekani - R. Verovnik
Cupido minimus mali kupido    
Cupido osiris modri kupido*    
Cupido argiades rumenooki kupido    
Cupido decolorata bledi kupido*    
Cupido alcetas kratkorepi kupido* 19.9.2018 Klariči - S. Kovačič
Celastrina argiolus svetli krhlikar 16.9.2018 Lj. Jarški prodi - J. Lavbič
Pseudophilotes vicrama šetrajev sleparček 16.9.2018 Črnotiče - M. Kastelic
Scolitantides orion homuljičin krivček    
Glaucopsyche alexis grahovčev iskrivček    
Iolana iolas veliki mehurkar*    
Phengaris arion veliki mravljiščar    
Phengaris teleius strašničin mravljiščar    
Phengaris nausithous temni mravljiščar    
Phengaris alcon sviščev mravljiščar    
Plebejus argus širokorobi mnogook 12.10.2018 Male Žablje - M. Kosmač
Plebejus idas ozkorobi mnogook* 15.9.2018 Črnotiče - M. Kastelic
Plebejus argyrognomon srebrni mnogook* 23.10.2018 Gojače - P. Valič
Plebejus optilete borovničev mnogook*    
Plebejus orbitulus gorski mnogook*    
Aricia eumedon krvomočničina rjavka*    
Aricia agestis navadna rjavka 9.11.2018 Male Žablje - R. Verovnik
Aricia artaxerxes hribska rjavka*    
Cyaniris semiargus modri grašičar    
Polyommatus escheri primorski modrin*    
Polyommatus dorylas turkizni modrin 24.9.2018 Črnotiče - M. Kastelic
Polyommatus amandus ljubki modrin    
Polyommatus thersites deteljin modrin* 29.9.2018 Izvir Rižane - M. Kastelic
Polyommatus icarus navadni modrin 14.11.2018 Dekani - M. Kastelic
Polyommatus daphnis nazobčani modrin    
Polyommatus bellargus sinji modrin 20.10.2018 Župančiči - M. Kastelic
Polyommatus coridon kraški modrin 16.9.2018 Lj. Jarški prodi - J. Lavbič
Nymphalidae pisančki    
Libythea celtis koprivovčev nosar 16.11.2018 Dekani - R. Verovnik
Argynnis paphia gospica 28.9.2018 Rubije - S. Kovačič
Argynnis pandora razkošni bisernik*    
Argynnis aglaja bleščeči bisernik    
Argynnis adippe pisani bisernik 21.9.2018 Črnotiče - M. Kastelic
Argynnis niobe temni bisernik    
Issoria lathonia pisana lesketavka 16.11.2018 Žgani - R. Verovnik
Brenthis ino močvirski livadar    
Brenthis daphne robidov livadar    
Brenthis hecate dvopiki livadar    
Boloria euphrosyne pomladni tratar    
Boloria titania planinski tratar*    
Boloria selene srebrni tratar    
Boloria dia mali tratar 28.9.2018 Rubije - S. Kovačič
Boloria thore temni tratar*    
Boloria pales gorski tratar    
Vanessa atalanta admiral 8.12.2018 Nova Gorica - S. Kovačič
Vanessa cardui osatnik 14.11.2018 Koper - D. Vadnjal
Aglais io dnevni pavlinček 5.12.2018 Ljubljana - N. Rabuza
Aglais urticae mali koprivar 5.10.2018 Sovatna - V. Zakšek, N. Kogovšek
Polygonia c-album beli c 4.12.2018 Velika Mislinja - M. Jež
Polygonia egea beli l*    
Araschnia levana koprivov pajčevinar 21.9.2018 Trnovlje - J. Lavbič
Nymphalis antiopa pogrebec    
Nymphalis polychloros veliki lepotec 9.11.2018 Pivška jezera - N. Rabuza
Apatura ilia mali spreminjavček 18.9.2018 Škocjanski zatok - M. Kastelic
Apatura iris veliki spreminjavček    
Limenitis populi veliki trepetlikar    
Limenitis camilla mali trepetlikar 20.9.2018 Udin boršt - D. Vadnjal
Limenitis reducta modri trepetlikar 19.9.2018 Klariči - S. Kovačič
Neptis sappho mali kresničar 18.9.2018 Rožno - D. Klenovšek
Neptis rivularis veliki kresničar    
Euphydryas intermedia ruševni postavnež*    
Euphydryas maturna gozdni postavnež    
Euphydryas aurinia travniški postavnež    
Melitaea cinxia pikasti pisanček    
Melitaea phoebe veliki pisanček 16.9.2018 Lj. Jarški prodi - J. Lavbič
Melitaea ornata      
Melitaea trivia lučnikov pisanček*    
Melitaea didyma rdeči pisanček    
Melitaea diamina močvirski pisanček    
Melitaea aurelia jetičnikov pisanček*    
Melitaea britomartis temni pisanček*    
Melitaea athalia navadni pisanček 21.9.2018 Bukovžlak - J. Lavbič
Pararge aegeria gozdni pegavček 16.11.2018 Dekani - R. Verovnik
Lasiommata megera okrasti skalnik 7.12.2018 Klanec pri Komnu - S. Kovačič
Lasiommata petropolitana planinski skalnik*    
Lasiommata maera veliki skalnik 29.9.2018 Izvir Rižane - M. Kastelic
Lopinga achine scopolijev zlatook    
Coenonympha tullia munčev okarček*    
Coenonympha oedippus barjanski okarček    
Coenonympha arcania grmiščni okarček 16.9.2018 Lj. Jarški prodi - J. Lavbič
Coenonympha gardetta gorski okarček    
Coenonympha glycerion travniški okarček 14.10.2018 Lj. Dovjež - J. Lavbič
Coenonympha pamphilus mali okarček 27.10.2018 Vinica - J. Lavbič
Pyronia tithonus gozdni vratar    
Aphantopus hyperantus okati rjavec    
Maniola jurtina navadni lešnikar 14.11.2018 Dekani - M. Kastelic
Erebia ligea belololisi rjavček    
Erebia euryale svetlolisi rjavček    
Erebia manto rumenolisi rjavček    
Erebia epiphron gorski rjavček*    
Erebia pharte planinski rjavček    
Erebia aethiops gozdni rjavček    
Erebia medusa pomladni rjavček    
Erebia pluto triglavski rjavček*    
Erebia gorge skalni rjavček    
Erebia calcaria lorkovičev rjavček    
Erebia pronoe temni rjavček    
Erebia stirius štajerski rjavček*    
Erebia styx trentarski rjavček*    
Erebia melas črni rjavček    
Erebia oeme svetlooki rjavček*    
Erebia pandrose laponski rjavček    
Melanargia galathea navadni lisar    
Satyrus ferula skalni okar    
Minois dryas žametni modrook    
Hipparchia statilinus primorski gozdnik*    
Hipparchia semele rjasti gozdnik 20.10.2018 Župančiči - M. Kastelic
Hipparchia fagi veliki gozdnik 23.10.2018 Dobravlje - P. Valič
Arethusana arethusa okrasti košeničar    
Brintesia circe travnar 4.10.2018 Modraže - V. Švara
Chazara briseis puščavar*    

*pri vrstah z zvezdico je potrebna fotografija za preveritev določitve